Nurofen dla dzieci Junior Kapsułki do żucia elastyczne 12 kapsułek

Nurofen dla dzieci Junior Kapsułki do żucia elastyczne 12 kapsułek
22,99
22,99/szt.

Opis produktu

Cechy

nie ma potrzeby popijania wodą

Opis produktu

Ibuprofenum 100 mg, kapsułki do żucia, elastyczne

Nurofen dla dzieci Junior jest wskazany do stosowania u dzieci o masie ciała od 20 kg (w wieku 7 lat) do 40 kg (w wieku 12 lat). Lek jest przeznaczony do obniżania gorączki i leczenia łagodnego i umiarkowanego bólu, takiego jak ból gardła, ból zęba, ból ucha, ból głowy oraz niewielkie bóle i skręcenia oraz do łagodzenia objawów przeziębienia i grypy.
Lek należy żuć przed połknięciem.
Nie ma potrzeby popijania wodą.

Każda kapsułka zawiera 100 mg ibuprofenu
Zawiera glukozę, sacharozę, lecytynę sojową.
W celu uzyskania dalszych informacji, patrz ulotka dla pacjenta.

OTC - Lek wydawany bez recepty.

Kapsułki do żucia, elastyczne

Sposób przygotowania, stosowania i warunki przechowywania

Przygotowanie i stosowanie

Dla dzieci o masie ciała od 20 kg (w wieku 7 lat) do 40 kg (w wieku 12 lat)

Masa ciała dziecka 20-29 kg/ Wiek 7-9 lat/ Zalecana dawka 2 kapsułki, 3 razy w ciągu 24 godzin
Masa ciała dziecka 30-40 kg/ Wiek 10-12 lat/ Zalecana dawka 3 kapsułki, 3 razy w ciągu 24 godzin

Dawki należy podawać co około 6 do 8 godzin (lub zachowując co najmniej 6 godzinny odstęp pomiędzy dawkami).
Nie należy przekraczać zalecanego dawkowania.
Jedynie do krótkotrwałego stosowania.

Podanie doustne.
Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.

Przechowywanie

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.

Nazwa i Adres Podmiotu Odpowiedzialnego

Adres producenta

Reckitt Benckiser (Poland) S.A.
ul. Okunin 1
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Adres zwrotny

Reckitt Benckiser (Poland) S.A.
ul. Okunin 1
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Opakowanie

Liczba jednostek

Liczba jednostek - 12

Rodzaj jednostki

kapsułek

Znaki bezpieczeństwa

Nie należy podawać leku dzieciom w wieku poniżej 7 lat lub dzieciom o masie ciała mniejszej niż 20 kg.

Należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie leku jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu.

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Użycie informacji produktowych

Dokładamy wszelkich starań, aby informacja produktowa była prawidłowa. Zdarza się jednak, że produkty żywnościowe zmieniają skład, tak więc wartości odżywcze i alergeny mogą się zmieniać. Zalecamy każdorazowe sprawdzenie etykiety produktowej na fizycznym produkcie przed jego spożyciem.

W przypadku pytań o produkty marki Tesco, prosimy kontaktować się z Infolinią Tesco.

W przypadku pozostałych produktów prosimy o kontakt z producentem.

Informacja produktowa nie może być kopiowana bez zgody Tesco Polska sp z o.o.

Koszyk

Produkty, które dodasz do koszyka pojawią się tu.