Ultrapiryna Lek stosowany w leczeniu przeziębienia i grypy 12 tabletek

Ultrapiryna Lek stosowany w leczeniu przeziębienia i grypy 12 tabletek
9,99
9,99/szt.

Opis produktu

Cechy

działa: przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie

Opis produktu

Acidum acetylsalicylicum, 325 mg, tabletki dojelitowe

Skład: 1 tabletka zawiera 325 mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze.

OTC - Lek wydawany bez recepty.

12 tabletek dojelitowych

Sposób przygotowania, stosowania i warunki przechowywania

Przygotowanie i stosowanie

Wskazania: Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo. Specjalna otoczka powoduje, że tabletka nie rozpada się w kwaśnym soku żołądkowym, lecz dopiero w jelicie cienkim, co pozwala wyeliminować drażniące działanie kwasu acetylosalicylowego na błonę śluzową żołądka.
Wskazaniem do stosowania leku są: przeziębienie, grypa, stany gorączkowe; leczenie przewlekłe bólu i stanów zapalnych, na przykład w reumatoidalnym zapaleniu stawów, młodzieńczym zapaleniu stawów, toczniu rumieniowatym układowym, chorobie zwyrodnieniowej stawów, zespole Reitera (zapalenie spojówek, zmiany śluzówkowo-skórne, zapalenie stawów) i w zmianach okołostawowych; łagodne i słabo nasilone bóle zębów, głowy, bóle menstruacyjne.

Dawkowanie i droga podania: Podanie doustne.
Przeciwbólowo i przeciwgorączkowo - 1 tabletka co 4 godziny lub 1 do 2 tabletek co 6 godzin. Tabletki należy przyjmować doustnie, najlepiej po posiłkach popijając dużą ilością płynu. U młodzieży w wieku powyżej 16 lat nie należy stosować więcej niż 1500 mg kwasu acetylosalicylowego na dobę. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 16 lat (patrz punkt drugi ulotki). Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.

Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nazwa i Adres Podmiotu Odpowiedzialnego

Adres zwrotny

Podmiot odpowiedzialny:
US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław
22 543 60 00

Opakowanie

Liczba jednostek

Liczba jednostek - 12

Rodzaj jednostki

tabletek dojelitowych

Znaki bezpieczeństwa

Ostrzeżenia: Nie stosować w czynnej chorobie wrzodowej żołądka lub/i dwunastnicy.

Użycie informacji produktowych

Dokładamy wszelkich starań, aby informacja produktowa była prawidłowa. Zdarza się jednak, że produkty żywnościowe zmieniają skład, tak więc wartości odżywcze i alergeny mogą się zmieniać. Zalecamy każdorazowe sprawdzenie etykiety produktowej na fizycznym produkcie przed jego spożyciem.

W przypadku pytań o produkty marki Tesco, prosimy kontaktować się z Infolinią Tesco.

W przypadku pozostałych produktów prosimy o kontakt z producentem.

Informacja produktowa nie może być kopiowana bez zgody Tesco Polska sp z o.o.

Koszyk

Produkty, które dodasz do koszyka pojawią się tu.